Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Od nového roku zavíráme expoziční budovy

Muzeum Vysočiny Jihlava

Na konci listopadu 2022 skončila první fáze oprav fasád našich expozičních domů na Masarykově náměstí. Od ledna se pracovní aktivity přesouvají do interiérů – měnit se budou naše stálé expozice – ty stávající byly otevřeny v roce 2007 a po patnáctiletém „užívání“ si už určitě nějakou inovaci zaslouží. Některé celky se dočkají „pouze“ vylepšení, ale třeba historická sekce dostane úplně novou tvář. Návštěvníci se však mohou těšit i na naprosté novinky.

Kdo by chtěl později porovnat staré a nové expozice, má do konce roku možnost projít si současné instalace. Od 1. ledna 2023 se totiž naše muzeum uzavírá, aby mohly v plném nasazení propuknout stavební a instalační práce. Mimo dosluhujících stálých expozic u nás návštěvníci mohou na muzejní půdě vidět výstavu Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, na muzejních arkádách jsou ke zhlédnutí nejen vítězné snímky z Photographia Natura 2022. V mázhausu pokračuje benefiční výstava Medvídek a v malém výstavním sále připomínáme letošní životní jubileum našeho zoologa Pavla Bezděčky.

Na expozice je vázána i naše lektorská činnost, proto budou některé edukační aktivity od nového roku pozastaveny. Stále je k dispozici náš Malovaný sál, takže přednášky a vybrané programy budou realizovány právě zde.
Výstavy se v prvním pololetí budou konat pouze v Kavárně Muzeum. Mimo jiné se kavárenští hosté mohou těšit na obrazy Jarky Pokorné či na fotografie Milana Skořepy.

Expoziční budovy se počátkem roku uzavřou a předběžný termín pro jejich otevření je stanoven na červen 2023. Sledujte naše sociální sítě, rádi vás budeme průběžně informovat…