Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Vězeňská tetování

přednáška

čtvrtek 3. listopadu 2022 od 17 hod.

Krajská knihovna Vysočiny, sál KKV

Tetování je ve vězeňských zařízeních velmi frekventovanou činností. Tatéři z řad vězňů jsou schopni graficky zpracovat velmi zajímavá tetování. Za tetování se ve věznicích platí různými způsoby, ať už v naturáliích, případně zasíláním finančních prostředků na další účty mimo věznici, či jinak. Tetování může být velmi zásadním bezpečnostním prvkem, který pomáhá orientovat se v osobnosti nositele, proto je důležité zabývat se významy a symbolikou tetování, stejně tak jako jeho umístěním apod. Přednáška poskytuje ucelený přehled základní klasifikace vězeňských tetování, zabývá se způsoby vzniku a významy tetování, jak pro samotného nositele, tak i pro jeho okolí. Autor se problematice tetování ve věznicích věnuje již řadu let, a to i jako externí spolupracovník bezpečnostních sborů v ČR.

Mgr. Ondřej Kolář, Ph.D. Více než 20 let pracuje u Vězeňské služby ČR. Během plnění služebních povinností se věnoval problematice mapování bezpečnostních hrozeb ve věznicích, především oblasti extremismu a radikalizace vězněných osob. Na toto téma publikoval i řadu odborných statí, a to nejenom na území ČR, ale i v zahraničí. V současné době působí jako akademický pracovník na Policejní akademii ČR v Praze a dále jako externí spolupracovník FSS MU Brno.

Vstup zdarma

Kontakt: Mgr. Táňa Horáková / horakova@kvysociny.cz / 569 400 487