Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Sama šila na panenky

čtvrtek 8. prosince 2022 od 14 do 17 hod.

Muzeum Vysočiny Pelhřimov, zámek pánů z Říčan, výstavní síň

Spolu s Maruškou Tunklovou chystáme dětskou šicí dílnu, kde společně vylepšíme šatníky vašich panenek! Přijďte do muzea ve čtvrtek 8. prosince mezi 14. a 17. hodinou, materiálu a střihů máme dost a zdarma. Počítáme hlavně s barbínkami, ale když si přinesete panenku jinou, určitě něco vymyslíme.
Vítáni jsou i kluci, můžeme totiž vyrobit třeba plyšové zvířátko. Marušku, která dílnu povede, znáte jako pelhřimovskou módní značku @MaAdLin – vyrábí dámské a dětské oblečení a doplňky, ale hrát si s panenkami a tvořit hračky umí taky.
Během workshopu si zároveň prohlédnete i naši novou výstavu Sama šila. Móda 20. století.
A pozor, během trvání výstavy (6. prosince – 19. února 2023) poběží SWAP oblečků pro panenky (přineste/odneste – ukliďte si/udělejte si radost).

kontakt: m.skorepova@muzeumpe.cz, muzeum.pelhrimov@muzeumpe.cz

Výstava a doprovodný program vznikly za finanční podpory programu Podpora tradiční lidové kultury 2022 Ministerstva kultury ČR