Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Antonín Zápotocký - muž čtyř životů (1884 - 1957)

přednáška

pondělí 28. listopadu 2022 od 17 hod.

Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč, Univerzitní centrum Masarykovy univerzity, přednášková učebna

Přijměte pozvání do Telče - v pondělí 28. listopadu se od 17:00 v přednáškové učebně Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči uskuteční přednáška prof. PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D., s názvem Antonín Zápotocký - muž čtyř životů (1884-1957).

Přednáška prof. PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D., se zaměří na dlouhý život jednoho z československých prezidentů. Od jeho sociálnědemokratických počátků, přes radikalizaci dvacátých let a založení komunistické strany, bolševizaci v roce 1929, válečnou zkušenost z koncentračního tábora až po převzetí moci a klíčovou roli v letech 1945-1957. Prostřednictvím jeho osoby nahlédneme do počínání komunistických představitelů se zaměřením na výkon moci po roce 1948, na to, jaké byly jejich kořeny, motivace a strategie.