Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Ze života na venkově v okolí Havlíčkova Brodu

kniha

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod vydalo novou knihu: ,,Ze života na venkově v okolí Havlíčkova Brodu“. Autoři se v ní snaží čtenářům přiblížit lidové zvyky a obyčeje, které se podařilo mezi pamětníky zachytit. Některé se dochovaly jen v zápisech národopisných pracovníků, obvykle učitelů venkovských škol z přelomu 19. a 20. století. Kniha popisuje průběh obyčejového, liturgického a pracovního roku. Najdete v ní rejstřík zmíněných obcí a krásné ilustrace od Dušana Naňáka.

Jak se slavil masopust ve Slavníči? Posvícení v Hurtově Lhotě? Vánoce ve Větrném Jeníkově? Nebo jaké pověsti se vyprávěly o Velkém pátku na Brodsku? Na tyto otázky a mnohem více vám knížka odpoví.
Kniha stojí 299,- Kč, k dostání bude na Podzimním knižním veletrhu 14. - 15. 10. 2022, v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod od 11. 10. 2022, stejně tak jako na muzejním eshopu www.muzeumhb.cz.