Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Svatební zvony pánů zlaté růže

divadelní prohlídky

2. - 3. července 2022

Muzeum Vysočiny Jihlava, hrad Roštejn

Již tento víkend se na hradě Roštejně uskuteční nové divadelní prohlídky "Svatební zvony pánů zlaté růže" s DS Karla Čapka Třešť.
Jste srdečně zváni...

Vystrojit veselku není nic jednoduchého. O to víc, když se má ženit jeden z urozených hradeckých pánů. Přípravy jsou tedy v plném proudu – taneční mistři vtloukají svým svěřencům do hlav módní tance, stolníci chystají svatební tabuli, služebné připravují novomanželské lože, kuchařky vaří, pečou a smaží svatební pokrmy a urození pánové mají plnou hlavu starostí se svatební smlouvou – prostě všichni mají plno práce a neví, kde jim hlava stojí… A každou chvíli má přijet nevěsta! Jenže místo ní se najednou objeví nějací hosté, kteří o sobě navíc tvrdí, že jsou z budoucnosti… Jak na ro rodina hradeckých pánů zareaguje, co vlastně obnášela a jak vypadala svatba ve středověku a zda se nakonec přece jen objeví očekávaná nevěsta… To zjistíte při návštěvě divadelních prohlídek „Svatební zvony zlaté růže“ v podání DS Karla Čapka z Třeště.

Vstupné je 250,- Kč pro dospělé, 150,- Kč pro děti (6-15 let) a pro seniory nad 65 let. Rezervace vstupenek je možná na telefonním čísle +420 733 161 817, které je dostupné od úterý do neděle od 10:00 do 17:00. Akce se odehrává v interiérech trasy A po dobu jejího konání nejsou v nabídce klasické prohlídky tohoto okruhu.