Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Přírodovědcem v muzeu aneb Zeptejte se Johany

výstava

1. června - 30. září 2022

Muzeum Vysočiny Jihlava, hrad Roštejn

Přijměte pozvání na hrad Roštejn - od začátku června je v prostoru Lesní herny na trase B k vidění výstava Přírodovědcem v muzeu aneb Zeptejte se Johany.

Zajímá vás, co dělají muzejní přírodovědci? Pokud ano, tak právě pro vás je určena naše výstava. Dozvíte se na ní, jak to bylo se vznikem přírodovědného oddělení jihlavského muzea, co skrývají přírodovědné depozitáře, co se děje se sbírkovými předměty, co všechno obnáší práce muzejního geologa, botanika či zoologa a také různé zákulisní zajímavosti.

Svérázným průvodcem vám bude Johana, samička sekáče domácího, jejíž rodina obývá kamenné zdi muzea už sto let. A to není zdaleka všechno. Vzhledem k tomu, že se výstava bude konat na hradě Roštejn, jedna její část bude zaměřena speciálně na faunu Jihlavských vrchů.