Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Amatérská etnografie: koníček moderní doby

přednáška

čtvrtek 16. června 2022 od 17 hodin

Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 55, Malovaný sál

Přijměte pozvání na přednášku astrofotografa Václava Kubeše Amatérská astrofotografie: koníček moderní doby. Přednáška se v muzejním Malovaném sále                                                                     uskuteční ve čtvrtek 16. června od 17:00.

Astrofotografie se v posledních letech stala velice populární v oblasti amatérů, jejíchž základna se v České republice dramaticky rozrůstá. Díky novějším a pokročilejším technologiím je focení objektů na obloze stále jednodušší a dostupnější. Ale i přes pomoc nejmodernější techniky zůstává astrofotografie tou nejobtížnější fotografickou disciplínou, která vyžaduje mnoho času a trpělivosti.

Prezentace ukáže, jaká úskalí musí astrofotografové podstoupit a vyřešit, aby dosáhli vytoužených výsledků. Budou vysvětleny postupy při fotografování, skládání i finálním zpracování snímků. V neposlední řadě bude představena autorova tvorba za několik posledních let.