Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Aleš Palán: Robinsoni a donkichoti

beseda se spisovatelem

úterý 7. června 2022 od 17 hodin

Krajská knihovna Vysočiny, Střešní terasa KKV

Srdečně Vás zveme na besedu se spisovatelem a publicistou Alešem Palánem a představení jeho nové knihy Robinsoni a donkichoti.

Aleš Palán
Významný český novinář, spisovatel a publicista. Od roku 1993 se věnuje žurnalistice a jeho tvorba se objevila v mnoha médiích (TV Nova, Lidové noviny, ČT, Katolický týdeník, Hospodářské noviny, Host). Je dvojnásobným držitelem ocenění Magnesia Litera (knižní rozhovory se samotáři Jako v nebi, jenže jinak a sborník Brnox), další dvě jeho práce byly na tuto cenu nominovány. Vedl také kurzy tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. V nakladatelství PROSTOR vyšla jeho kniha rozhovorů se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině (2018), která zvítězila v anketě Kniha roku Lidových novin a stala se bestsellerem stejně jako navazující Návrat do divočiny (2019) a podobně laděný titul Jako v nebi, jenže jinak (2019).

Vstup zdarma

Kontakt: Mgr. Táňa Horáková / horakova@kvysociny.cz / 569 400 487