Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Pelhřimovská muzejní noc

pátek 20. května 2022 od 17:00 do 22:15 hod.

Muzeum Vysočiny Pelhřimov, zámek pánů z Říčan a prostranství před ním

Po epidemií vynucené přestávce se vrací Pelhřimovská muzejní noc, která tradičně zahajuje turistickou sezónu v Pelhřimově. Zahrnuje všechny turistické cíle ve městě a letos je její program mimořádně bohatý. Pozvou k němu slavnostní fanfáry z věže kostela sv. Bartoloměje, před budovou muzea ukončí jednu ze svých tras Mírový běh The Sri Chinmoy Oneness – Home Peace Run.
Návštěvníkům předvedou ve třech blocích své umění žáci Základní umělecké školy Pelhřimov. V rámci nově otevřené výstavy Svět pod lupou představí ve výstavním sále studenti Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov svoji činnost v přírodovědných oborech. Ve freskovém sále muzea se budou promítat technologické filmy o mikroskopii, pro zájemce bude připraven soutěžní kvíz.

Zpřístupněn bude také depozitář Městské sbírky a devátá hodina večerní bude vyhrazena pro zájemce o prohlídku šatlavy. Celý večer zakončí ohňová show skupiny Spiritus Dracus.

A jako každý rok, v průběhu Pelhřimovské muzejní noci budou zdarma otevřeny tyto turistické cíle: Muzeum Vysočiny Pelhřimov, p. o., Expozice rekordů a kuriozit, Pelhřimovské peklo, Muzeum strašidel, MÚZYum Lipských a vyhlídková věž kostela.

Orientační časy jednotlivých vstupů v rámci programu před zámkem pánů z Říčan:
17:00 Zahájení – troubení z věže
17:00–17:20 Hudební vystoupení ZUŠ Pelhřimov: Sbor Duha, pěvecké trio The Witches, Komoráci s.r.o. finále Mírového běhu
17:30–18:00 Přivítání návštěvníků a účastníků Mírového běhu, úvodní slovo a otevření výstavy „Svět pod lupou“
18:00–18:20 Žákovský orchestr ZUŠ PELHŘIMOV
19:00–19:20 Dechový orchestr ZUŠ PELHŘIMOV
20:00 Komentovaná prohlídka výstavy Svět pod lupou
21:00 Komentovaná prohlídka městské šatlavy
21:45 Ohňová show SPIRITUS DRACUS

Změna a posuny v programu vyhrazeny!
kontaktní osoba: Mgr. Lubomír Anděl, l.andel@muzeumpe.cz