Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Turistický pochod na trase Rokštejn – Jihlava aneb Přepadneme Jihlavu!

sobota 19. února 2022

Muzeum Vysočina Jihlava

Muzeum Vysočiny Jihlava připravuje na sobotu 19. února netradiční akci – jedná se o turistický pochod na trase Rokštejn – Jihlava aneb Přepadneme Jihlavu.

A proč přepadneme Jihlavu? Tato akce se bude konat přesně v den 620. výročí přepadení Jihlavy. Jihlavané si tuto událost následně připomínali více než 100 let „Kapřím dnem“ – procesím, na jehož konci byli zachránci z řad minoritských mnichů odměňováni sedmi groši a kaprem.

Jeden z hlavních strůjců přepadu v roce 1402 Zikmund z Křižanova pocházel z Rokštejna, proto i my zde zahájíme naši trasu. Start je tedy na zřícenině hradu Rokštejna v čase 10:00 – 11:00.

Na Rokštejn se pěšáci dostanou z Přímělkova (z Jihlavy vyjíždí vlak v 9:43, cca v 10:00 je v Přímělkově). Celá trasa měří 22 km. Další zájemci se mohou postupně připojit v Lukách nad Jihlavou (15 km) nebo pak v Malém Beranově (7 km). V Lukách a v Malém Beranově budou stát kontroly.

Cílem naší cesty bude stejně jako tehdy dosáhnout jihlavských hradeb.

Na turisty bude v cíli, tedy na Parkánu Matky Boží, čekat malé občerstvení.

Tuto akci pořádáme společně s Bránou Jihlavy a samozřejmě srdečně zveme malé i velké turisty a všechny milovníky pohybu…