Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Masopustní veselí

Přehlídka masek z Vysočiny a Dolního Rakouska

sobota 12. února 2022 od 10:00 do 17:00 hod.

Muzeum Vysočiny Třebíč, ul. Cyrilometodějská 48, Centrum tradiční lidové kultury

vstupné zdarma

Muzeum Vysočiny Třebíč zve malé i velké návštěvníky na Masopustní veselí, přehlídku masek z Vysočiny a Dolního Rakouska. Ta se uskuteční v sobotu 12. února od 10 do 17 hodin. Únor je období masopustu, veselí, masek, průvodů, dobrého jídla a tance. Tradice obchůzky masek je dodržována zejména v malých obcích. Muzeum Vysočiny Třebíč chce ukázat lidem, jak to při takové obchůzce chodilo a chodí.
Na co se můžete těšit? Na tvůrčí dílny, které budou probíhat průběžně po celou dobu akce. Dále na masopustní dovádění a přehlídku tradičních masek v podání divadelního spolku Ampulka. Také na ochutnávku smažených koblih připravovaných dle českého i rakouského receptu. To vše za doprovodu místní kapely Horanka.
Součástí Masopustního veselí budou i krátké přednášky, komentované vstupy o masopustu na Vysočině a v Dolním Rakousku.
A věřte – kdo přijde v masce, bude odměněn.
Akce se koná v rámci projektu Za lidovou tradicí do Třebíče a Radlbrunnu, který je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Fondu malých projektu Rakousko – Česká republika.
Přijďte si užít masopustní atmosféru do Centra tradiční lidové kultury.
Kontakt: Mgr. Eva Novotná, e.novotna@muzeumtr.cz, 568 408 897