Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Photographia Natura 2021

výstava

1. prosince 2021 - 6. února 2022

Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 55

Tématem již osmnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly Atmosférické jevy. Do uzávěrky jsme obdrželi 186 soutěžních fotografií od 35 autorů z 24 obcí a měst z území celé republiky.

V pondělí 22. listopadu devítičlenná porota posoudila snímky zařazené do soutěže a přidělila body celkem 42 snímkům. Nejvíce bodů, a tedy vítězství v soutěži, získala fotografie Obklopen blesky od Zdeňka Adlera z Brna. Na druhém místě je snímek Dům U vycházejícího slunce od Miloslava Janovského z Benešova a třetí místo získal Filip Holič se snímkem Peřejemi stříbrných mraků.
Zvláštní cenu ředitele Muzea Vysočiny Jihlava získal Karel Slimáček za snímky Ráno na pastvě a Fatamorgána.

Slavnostní vernisáž výstavy nejlepších a nejzajímavějších fotografií, tradičně spojená s předáním cen vítězům soutěže, se letos (stejně jako loni) neuskuteční. Důvodem je neutěšená epidemiologická situace v celé České republice. Ceny budou vítězům zaslány poštou, případně předány při jejich návštěvě muzea.

Výstava Photographia Natura 2021 bude v našem muzeu otevřena od středy 1. prosince 2021 až do neděle 6. února 2022. Následně bude na dva měsíce zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.