Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Marie Komarova - Odradky

doprovodný program k výstavě

pátek 10. prosince 2021

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Komenského 10, zvuková galerie IGLOO

DÍLNA PRO DĚTI od 16:00 hod.
Jakou řečí mluví věci, pokud se na ně právě nedíváte? Stavba umělých komárů a chrobáků na baterky a jejich zvuky. Zkoušeli jste někdy elektřinu vnímat jako živou energii? Je schována třeba v tužkové baterii a dovede oživit různé předměty, které se zdají být na první pohled docela nehybné a neživé. Na dílně s Marií Komarovou se seznámíte se základy dětské elektroniky a z připravených součástek postavíme každý svého mluvícího a pohyblivého brouka. Skupinka těchto tvorů potom různé materiály a předměty rozezní.
Přineste s sebou každý vlastní předmět, se kterým pak budete během společného koncertu vystupovat. Například plechovou krabičku od bonbonů, prázdnou konzervu, víčka, skleničky, šustící sáčky, apod.
Dílna je vhodná pro děti od 6 let.
Délka trvání dílny: cca 1 hodina
Cena: 40 Kč / dítě (doprovod zdarma)
NA DÍLNU JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT PŘEDEM na ogv@ogv.cz.
Dílna bude probíhat v souladu s aktuálními vládními nařízeními:
- zakryté dýchací cesty (děti do 15 let rouškou; všichni nad 15 let respirátor),
- děti do 12 let se NEMUSÍ prokazovat podmínkami ON(T)

PERFORMANCE Příběhy ze sklepa od 17:30 hod.
Můžete si poslechnout a podívat, jaký se svými "brouky" vede Maria dialog, jak jejich hlasy a nehlasy rezonují ve sklepní prostoře galerie. Představení někde na pomezí mezi divadelním představením a koncertem je vlastně civilistní pocta obyčejným, všedním, každodenním věcem, které často přehlížíme, většinou se k nim chováme dost nepěkně. Maria je naopak opatruje, opravuje a přenáší z místa na místo, aby se s nimi mohli potěšit i ostatní. Přestože na první pohled vypadají neživě, je v jejich plechových nitrech uschován podivuhodný moment pohybu a tedy i zvuku.
Délka performance: cca 30 minut
Vstup zdarma.