Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Vánoční a novoroční pozdravy

výstava

26. listopadu 2021 - 16. ledna 2022

Muzeum Vysočiny Třebíč, recepce

vstupné zdarma

otevírací doba: úterý až neděle, 9–12, 13–17 hodin, 24.12. a 31.12. 9–12 hodin, 1.1. 13–17 hodin

Jak už z povahy blahopřání vyplývá, jedná se převážně o grafické tisky (dřevoryt, linoryt, suchá jehla, litografie, …), v našem případě doplněné autorskou tvorbou (Jan Dočekal, Lubomír Kerndl), ale také kovanými objekty (Pavel Tasovský). Na výstavě jsou zastoupeny tradiční vánoční motivy (bratři Florianovi), zimní krajina (Viktor Nikodem) i volná tvorba regionálních výtvarníků. Díla ze souboru Muzea Vysočiny Třebíč jsou doplněna novoročenkami ze soukromé sbírky ředitele Jaroslava Martínka.
Výstava Vánoční a novoroční pozdravy umocňuje vánoční atmosféru v Muzeu Vysočiny Třebíč a doplňuje tradiční vánoční výstavu betlémů. Ta nese název Třebíčské betlémy včera a dnes. Výstava návštěvníkovi nabízí srovnání klasického třebíčského betlému od starých mistrů přelomu 19. a 20. století se současnou tvorbou regionálních betlemářů.

Přijďte si užít vánoční čas do Muzea Vysočiny Třebíč.

Kontakt: Eva Novotná, e.novotna@muzeumtr.cz, 568 408 897