Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Pelhřimovští výtečníci – Fotografie ze sbírky Muzea Vysočiny Pelhřimov

výstava

7. prosince 2021 - 27. února 2022

Muzeum Vysočiny Pelhřimov, zámek pánů z Říčan, výstavní síň

vernisáž 7. prosince 2021 od 17:00 hod.

kurátorka PhDr. Miroslava Kvášová

Výstava Pelhřimovští výtečníci je svým způsobem unikátní příležitostí uvidět dosud neviděné a nikdy nevystavené fotografie pelhřimovských osobností. Architektonické památky Pelhřimova jsou dobře známé a hojně prezentované, ať už v publikacích, na pohlednicích nebo výstavách. Ale jací byli lidé, kteří v těch krásných starých domech žili, kdo v nich podnikali, studovali nebo prostě jen bydleli, kdo byli ti, kteří ke kráse Pelhřimova přispěli vybudováním nových, architektonicky hodnotných staveb? Z bohaté nabídky portrétních fotografií ze sbírky muzea mohla být vybrána jen část, kritériem přitom nebylo povolání, společenské postavení nebo místo narození. Sešla se tak pestrá společnost osob nejrůznějšího zaměření a zájmů a bylo zjištěno i mnoho zajímavých skutečností, které dosud nejsou v obecném povědomí, ačkoliv mnoho z prezentovaných osobností je dodnes uchováno v paměti obyvatel Pelhřimova, a nejen Pelhřimova.

Součástí výstavy je tištěný katalog s medailonky osobností na vystavených fotografiích, který bude zájemcům zdarma k dispozici. Tisk a realizaci výstavy podpořil Rozvojový fond Města Pelhřimova.

kontaktní osoba: PhDr. Miroslava Kvášová, m.kvasova@muzeumpe.cz

Vzhledem k aktuálním vládním nařízením prosíme návštěvníky, aby byli připraveni se před vstupem na akci prokázat splněním jedné z podmínek tzv. ONT (očkování / prodělání nemoci / test). Děkujeme za pochopení.