Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

"Proč to sbíráš?!"

komentovaná prohlídka výstavy

úterý 13. července 2021, 17:00 hod.

Muzeum Vysočiny Pelhřimov, zámek pánů z Říčan, výstavní síň

Dovolujeme si vás pozvat na komentovanou prohlídku výstavy "Proč to sbíráš?!", která bude zaměřena na sbírku historickou, etnografickou a na etnografickou fotografii. Výstavou vás provede Markéta Skořepová a Miroslava Kvášová.

Prohlídka se koná 13. července 2021 od 17.00 hodin ve výstavní síni zámku pánů z Říčan, Masarykovo náměstí 12, Pelhřimov. Vstup zdarma. Počet míst omezen, prosím rezervujte se na muzeum.pelhrimov@muzeumpe.cz.

Slavíme! Muzeum má letos 120 let!
Kulaté narozeniny muzea připomíná výstava „Proč to sbíráš?!“, která ukazuje průřez našimi depozitáři. Nyní jsme pro vás nachystali sérii komentovaných prohlídek, které vás provedou jednotlivými částmi výstavy. Začneme sbírkami historickou a etnografickou, kterými vlastně muzejní činnost před lety začala. Blíže si představíme národopisný vývoj regionu a přiblížíme obsah sbírek, které zůstaly skryty v depozitáři. Ve výstavě si připomeneme odlišnosti životního stylu venkovanů a obyvatel měst v minulých staletích, budeme se také věnovat jednotlivým zajímavým exponátům. Speciální pozornost si zaslouží kolekce unikátních fotografií s národopisnou tematikou, které jsou k vidění jen velice zřídka.

Muzeum nepatří do starého železa, staré železo patří do muzea!
kontaktní osoba: PhDr. Markéta Skořepová, Ph.D., m.skorepova@muzeumpe.cz

Novinky o programu k výstavě sledujte na:
www.muzeumpe.cz
Muzeum Vysočiny Pelhřimov | Facebook
Instagram

Těšíme se na vaši návštěvu. ​