Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Oživlá keramika

výstava

25. června - 10. září 2021

Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Třešť

Výstava s názvem Oživlá keramika, která bude k vidění od 25. června do 10. září, představí dva autory – Boženku Herzovou a Zdeňka Hynka. Spojuje je nedaleký Batelov a skutečnost, že se oba věnují koníčku, který je naplňuje.

Boženka Herzová našla zálibu v keramice, stala se její velkou vášní. Začínala v batelovském keramickém kroužku, do kterého chodí i další místní ženy. Většinu svých výtvorů rozdá jako dárky. Tvorbě keramických výrobků se v současnosti už věnuje vážněji, zakoupila si vypalovací pec, a tak může tvořit i doma. Přesto však doufá, že činnost kroužku se znovu obnoví i kvůli příjemnému setkávání a výměně zkušeností.

Zdeněk Hynek miluje fotografování a psaní knih. Procestoval řadu zemí světa a pořizoval přitom fotografie pro katalogy cestovních kanceláří. Později se začal věnovat dějinám Batelova, odkud pochází. Zajímá se o historické fotografie, shromažďuje pověsti, píše básně. Na výstavě vám představíme některé z publikací, které vydal vlastním nákladem. Jedná se o básnické sbírky či pověsti z Batelova a okolí.