Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Hrad Kámen je od úterý 1. 6. 2021 zcela otevřen

otevřeno

od 1. 6. 2021, od 10:00 do 17:00 hod.

Muzeum Vysočiny Pelhřimov, Hrad Kámen

NYNÍ JE V PROVOZU JEN TRASA B - MOTOCYKLY, a to v běžné otevírací době denně mimo pondělí od 10:00 do 17:00 hodin, poslední vstup je možný v 16:30 hodin. Provoz samostatné trasy B se omezuje tak, že provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků, než je 1 osoba na 15 m² vnitřní plochy, která je přístupná veřejnosti, a návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň 2 metry, nejde-li o osoby ze společné domácnosti.

OD ÚTERÝ 1. 6. 2021 JE V PROVOZU TAKÉ TRASA A - INTERIÉRY HRADU, a to v běžné otevírací době denně mimo pondělí od 10:00 do 17:00 hodin, poslední vstup je možný v 16:00 hodin. Na základě opatření vlády ČR je skupinová prohlídka trasy A omezena tak, že všechny přítomné osoby nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19 a celkový počet osob ve skupině včetně průvodce nesmí být vyšší než 10 osob, nebo nejvýše 30 osob s tím, že před zahájením této prohlídky všechny osoby s výjimkou dětí do 6 let věku:
• doloží negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní, nebo
• doloží negativní POC (tzv. antigenní) test starý nejvýše 72 hodin, nebo
• doloží laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší jak 180 dní, nebo
• doloží, že mu byla aplikovaná alespoň první dávka očkování proti covidu-19, přičemž od této dávky musí uběhnout nejméně 22 dní. (U jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní, ale ne více než 9 měsíců.)

Ve všech vnitřních prostorách hradu je POVINNÉ NOŠENÍ RESPIRÁTORŮ min. třídy FFP2 a musí být dodržována všechna hygienická opatření (rozestupy, použití dezinfekce).

Volně je přístupný hradní park a nádvoří.

Stánek s občerstvením je k dispozici od 1. června formou výdejního okénka.

Pro veřejnost jsou v areálu hradu k dispozici mobilní toalety a mobilní umývárna.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou.