Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Centrum tradiční lidové kultury v Třebíči opět ožívá!

výstava

18. května - 30. června 2021, út - pá 10 - 12 a 13 - 17 hod.

Muzeum Vysočiny Třebíč, Centrum tradiční lidové kultury, ul. Cyrilometodějská

Po delší přestávce způsobené pandemickou situací se opět otevírá Centrum tradiční lidové kultury v Třebíči pro veřejnost. Od 18. května do 30. června 2021 zde bude zpřístupněna výstava Centra tradiční lidové kultury příhraničních regionů, kterou připravilo Muzeum Vysočiny Třebíč ve spolupráci s partnery v rámci projektu Lidová kultura/Volkskultur AT -CZ. Ke zhlédnutí v české a německé jazykové mutaci bude vždy od úterý do pátku v 10–12 a 13–17 hodin v Centru tradiční lidové kultury na ul. Cyrilometodějská. Vstupné na výstavu je zdarma.

Na deseti panelech se představí centra tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina, v jižních Čechách, v Dolním a Horním Rakousku.

Díky fotografiím budou moci návštěvníci nahlédnout do různých míst v příhraničních regionech, seznámí se s náplní jednotlivých center, jejich kulturním programem či nabídkou expozic.

K výstavě muzeum připravuje doprovodný program v podobě tvořivých dílen. Pro aktuální informace sledujte web muzea www.muzeumtr.cz a fb stránky muzea.

Těšíme se na Vaši návštěvu!