Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Rumunsko Davida Hainalla

cestopisná beseda

pondělí 12. dubna 2021, od 18 hod.

Krajská knihovna Vysočiny, online

Putování rumunskými horami patří dodnes mezi nezapomenutelné zážitky. Často se člověk vydává proti toku času a najednou se ocitá uprostřed horských luk plných ovcí a pastevců, kteří zde žijí stejně jako před padesáti nebo dokonce sto lety. Život rumunských pastevců se s postupem příliš nezměnil a v horách se jakoby zastavil čas.

Rumunsko nejsou jen hory, pastevci a stáda ovcí. Je to fascinující země a jistě stojí za to podívat se na ni i z jiné perspektivy než z hřebenů vysokých hor.

Navštívíme celou řadu přírodních a geologických skvostů, které mnohdy nemají obdobu jinde v Evropě nebo dokonce ve světě. Pokocháme se mimo jiné zemními kulisami, bahenními sopkami, travertinovými vodopády a kaskádami, projdeme se vrchovištními rašeliništi porostlými masožravými rosnatkami, prozkoumáme čedičovou horu, solný i vápencový kras, smrtonosnou sirnou jeskyní a vykoupeme se v kráterovém jezeře sv. Anny.

Podrobnosti k připojení
APLIKACE ZOOM
– Bez instalace aplikace do PC (webové rozhraní): Zrušit – Launch Meeting – Zrušit – Join from Your Browser – Your Name (jméno, přezdívka) – zatržítko + hádanka – Join
– S nainstalovanou aplikací v PC – Spustit aplikaci URL: Zoom Launcher
– Podporované operační systémy (doporučené): Windows 7, 8, 8.1 a 10 (Home, Pro,Enterprise)
– Podporované prohlížeče: Windows – Internet Explorer 11+, Edge 12+, Firefox 27+, Chrome 30+ (doporučený)