Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Mizející město

výstava

1. 4. 2021 – 2. 5. 2021

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Od 1. 4. 2021 je v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod připravena výstava historických pohlednic ze sbírky pana Bohumíra Špačka, který se tomuto koníčku věnuje již od roku 1987. Za tu dobu shromáždil stovky pohlednic s obrázky Brodu, ale i přilehlých vesnic a okolí.

Výstava se skládá zejména z fotografií Německého Brodu první poloviny 20. století.  Návštěvníci si budou moci prohlédnout například prvorepublikový vzhled náměstí, parku nebo tehdejších okrajů města. Část výstavy je věnována náboženským stavbám, jednotlivým ulicím či významným budovám nejen v centru. 

Vzhledem k epidemiologickým opatřením zůstává výstava a s ní celé muzeum zavřená, nicméně doufáme, že již brzy bude Havlíčkův dům opět otevřen veřejnosti. Zajímavé články a videa můžete najít na našich webových stránkách www. muzeumhb.cz nebo na YouTube kanálu MVHB.

Těšíme se na vás!