Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Výstava za okny vol. 2 - Co to sbíráš? Pod sukní

výstava

od 16. 3. 2021, 12:01

Muzeum Vysočiny Pelhřimov, zámek pánů z Říčan, za okny výstavní síně

Abychom vám zkrátili čekání na opravdovou kulturu, připravili jsme další díl výstavy za okny!

Cyklus Co to sbíráš? postupně nabídne ochutnávky z rozličných sbírek uložených v muzeu. Bude to takový skokanský můstek k opravdové výstavě, kterou otevřeme, jakmile to bude možné.

V minulém díle naší výstavy jsme předváděli sukně, v pravdě nejreprezentativnější část ženského oděvu minulých staletí. Pojďme se teď podívat, co se nosilo po nimi! Připravili jsme pro vás ukázku dámského spodního prádla z přelomu 19. a 20. století: spodní košile, živůtky i kalhoty, nechybí ani korzet. Dvacáté století zastupuje třeba noční košilka a župan asi z čtyřicátých a padesátých let. Nezapomněli jsme ale ani na pány a proslulé jägrovky. Výstava je ovšem zcela počestná a mládeži přístupná!

Každých 14 dní se můžete těšit na novou expozici, která pro vám bude za okny zámku pánů z Říčan k dispozici 24 hodin, 7 dní v týdnu. Novinky se objeví vždy v úterý v poledne.

Máme pár nápadů na různá další témata, ale budeme vděční i ty vaše. Máte-li nějaký tip, co byste chtěli za okny muzea, vidět, volejte, pište!

kontaktní osoba: PhDr. Markéta Skořepová, Ph.D., m.skorepova@muzeumpe.cz