Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Studio MUZEUM

Muzeum Vysočiny Jihlava

Po dobu uzavření kulturních institucí, včetně našeho muzea, mohou naši příznivci sledovat množství různých programů a aktivit na sociálních sítích. Proběhl například program Do muzea trochu jinak ... tentokrát s přírodovědci. Dále to byl program Do muzea trochu jinak ... jak to bylo s exponáty. Nyní přicházíme s novou formou zábavy pro naše sledující a tou je Studio Muzeum.

První díl Studia Muzeum byl odvysílán v prvním týdnu měsíce ledna. Tématem byly betlémy a video je umístěno na našem youtubovém kanálu a také na facebooku. V natáčení videí budeme i nadále pokračovat, na další díl se mohou diváci těšit v období Velikonoc.

Jednotlivá videa doplní zajímavé podcasty, z nichž první dva díly již najdete na našich sociálních sítích. V prvním díle se věnujeme shrnutí online programů a hostem je slečna, která propůjčila svůj hlas Jihlavě, a to v programu Do muzea trochu jinak … Jihlava vypráví. Tento program pokračuje i v současné době a je doplněn dalšími aktivitami, jako je na příklad výzva Jihlavy k nalezení nejstarší knihy mezi našimi posluchači.

Druhý díl podcastu je věnován výstavě o entomologovi Janu Bechyňovi.

V budoucnu se ve Studiu Muzeum potkáme například s kastelánkou hradu Roštejna.