Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Muzejní výdejní okénko

Muzeum Vysočiny Třebíč

Pojďte se osvěžit k našemu muzejnímu výdejnímu okýnku. Žaludek nenakrmíte, ale zato vás čeká pohlazení na duši. Každý může nakouknout a prohlédnout si obrazy, které jsme připravili. Vystavujeme výtvarná díla třebíčských autorů, ale také výběr ze sbírky plakátů. Vyzkoušejte si, jak jste všímaví. Pro každého je v okýnku přichystána drobná otázka a malé překvapení v podobě hrací karty a samolepky. Tu můžete sbírat, lepit do hrací karty a uchovat si tak vzpomínku na naše muzejní okýnko a autory samotné. 

Jak vznikl nápad vytvořit Muzejní výdejní okýnko? Jednalo se o spolupráci výstaváře, edukátorky a kurátorky sbírky. Nápad vznikl na základě inspirace z činnosti jedné pražské galerie, kde si návštěvníci mohli prohlížet výtvarná díla okny z ulice. Okýnko bude fungovat po dobu uzavření muzea, ale také i po otevření. Do Vánoc bude okýnko určitě otevřené. 
Nabídka na týden 20.-26. listopadu byl výběr výtvarných děl Vlastimila Tomana, třebíčského rodáka, autora krajinných maleb. Záludná otázka vztahující se k dílu Vlastimila Tomana patřila Wilsonově skále na Dalešické přehradě. Návštěvníci si ji mohli prohlédnout v podobě, kdy nebyla na řece Jihlavě žádná přehrada. Ptali jsme se na výšku skály a také kolik metrů ční nad hladinu.

Menu na týden (27. listopadu - 4. prosince) byla výtvarná díla Svatopluka Máchala, třebíčského rodáka, malíře postav, milovníka hudby a velmi skromného člověka. Záludná otázka tentokrát směřovala do Třebíče k jedné památce, která byla vyobrazena na jednom z jeho vystavených děl. Tento týden (4. prosince - 10. prosince) vystavujeme výtvarné dílo Boženy Kjulleněnové. Třebíčské výtvarnice, autorky olejomaleb, kreseb, grafik a exlibris. I tentokrát jsme připravili otázku pro zvídavé. Nasvíceno máme každý den od 9 do 19 hodin. 
Více na www.muzeumtr.cz Okýnko nás baví. Kontakt: Eva Novotná, e.novotna@muzeumtr.cz, 568 408 897