Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Jan Svoboda - Odmocnina z malby

výstava

8. října až 15. listopadu 2020

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

Malíř Jan Svoboda a Horácká galerie Vás zvou na novou prodejní výstavu maleb do zámeckého podkroví. Výstava s názvem Odmocnina z malby se otevře bez vernisáže ve čtvrtek 8. října 2020 a potrvá do neděle 15. listopadu 2020.

O setkání s autorem, ale nepřijdete. Radňovický malíř Jan Svoboda bude již tento čtvrtek na výstavě přítomen od 14 do 17 hodin a potom každý další čtvrtek vždy hodinu před zavírací dobou, tedy od 16 do 17 hodin.

Hlavním oborem Jana Svobody je malba (akryl na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. Motivy obrazů byly řadu let figury, předměty a symboly pojímané ve zkratce, archetypálně, s humorem. Před deseti lety nastal ústup od konkrétních objektů ke geometrickým tvarům, čárám, bodům a křivkám. Dnes v jeho tvorbě dominují horizonty a barevné plochy.

Horácká galerie se těší na Vaši návštěvu!