Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Postřehy z krajin blízkých i vzdálených

výstava fotografií Vlasty Böhmové


18. srpna až 4. října 2020
Muzeum Vysočiny Jihlava - Kavárna Muzeum


Od poloviny srpna až do října mohou návštěvníci Kavárny Muzeum zhlédnout výstavu fotografií Vlasty Böhmové, žijící v Lukách nad Jihlavou. Její Postřehy z krajin blízkých i vzdálených zachycují autorčiny prožitky nejen z krajiny a přírody Vysočiny, ale také z cest po Evropě, Maroku a Kubě.
Autorka je členkou Horáckého fotoklubu Jihlava, a to od počátku obnovení jeho činnosti v roce 1999
a také je členkou fotoklubu Libra v Lukách nad Jihlavou. S Horáckým fotoklubem v posledních letech vystavovala v Jihlavě na Krajském úřadě, v Muzeu Vysočiny Jihlava, v hotelu Gustav Mahler, dále v Havlíčkově Brodě a v Brtnici. Řadu let se účastní fotosoutěže Photographia natura, kterou pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava. Samostatné výstavy měla v kavárně Salotto, v Double Deckeru v City Parku a třikrát v Muzeu v Lukách nad Jihlavou.
Výstava Postřehy z krajin blízkých i vzdálených bude v Kavárně Muzeum (Masarykovo náměstí 55, Jihlava) otevřena od 18. srpna do 4. října 2020.