Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Pohádky z celého světa – Etnické pohádky ze sbírek GVU HB

animační program

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

7. září až 16. října 2020

Animační program k výstavě ilustrací Pohádky z celého světa – Etnické pohádky ze sbírek GVU HB Cílová skupina: I. a II. stupeň ZŠ + zájmové skupiny (kroužky, družiny, pod domluvě i skupinky dětí organizované rodiči) Kompetence RVP: k učení, komunikativní, pracovní Charakteristika programu: O čem asi tak vyprávějí dětem Austrálii, a nebo třeba ve střední Americe? Mají také takové krásné pohádky, jako máme my? To společně zjistíme při procházce výstavou, která nám představí pohádky a příběhy pro děti z celého světa. Začneme hned za humny, pohádkami z Evropy, které přece jen některé známe, a pak roztáhneme křídla a podíváme se třeba do Vietnamu, Indie, Egypta a dalších, pro nás tolik exotických a jinakých zemí. Cíle programu: poznání různých etnických kultur a skupin skrze jejich pohádky.

Časová náročnost: 60 - 90 minut

NA PROGRAM JE NUTNÉ SE PŘEDEM OBJEDNAT! Mgr. Tereza Krejčová (lektorka galerie): t.machovcova@galeriehb.cz, 569 427 035, 739 329 160