Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Znovuotevření expozic

Vážení návštěvníci,
jsme rádi, že Vám přesně po dvou měsících můžeme oznámit znovuotevření našich expozic.

Na třebíčském zámku nás můžete navštívit od 12. května 2020 v běžné provozní době (úterý až neděle 9–12, 13–17 hodin).

Otevřeny budou všechny čtyři expozice (Svět neživé přírody, Svět portálů a bran, Lidé. Místa. Osudy. a Valdštejnové na Třebíči). Prosíme Vás o pochopení, že tomu tak bude za dodržování zpřísněných hygienických a bezpečnostních předpisů:
- Vstup do muzea pouze s ochranou úst a nosu, k dispozici bude desinfekce při vstupu. - Omezení počtu návštěvníků na jednotlivé expozice.
- Omezení provozu částí expozic, vybízející návštěvníky k dotyku (především audiovizuálních části expozic).

Veškeré výstavy a akce, včetně kostýmovaných prohlídek jsou do odvolání zrušeny. Pro aktuální informace a plánované výstavy sledujte web muzea www.muzeumtr.cz a fb stránky muzea.

Navštívit můžete také výstavu Lidové zvyky na Vysočině v Centru tradiční lidové kultury na ulici Cyrilometodějská. Otevřena bude do konce května každý čtvrtek (14., 21. a 28. 5.) a soboty v sudém týdnu (16. a 30. 5.) vždy od 10 do 16 hodin.

Muzeum řemesel Moravské Budějovice je z důvodu přípravy nových expozic v letošní sezóně uzavřeno.

Muzeum Jemnice se otevře 2. června 2020.

Další informace poskytne Michal  Zábrš (m.zabrs@muzeumtr.cz, tel. 733160524).

Těšíme se Vaši návštěvu.