Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

LiStOVáNí: Bitevní pole (Jérôme Colin)


scénické čtení

středa 18. března 2020 v 19:30 hod.
Krajská knihovna Vysočiny, sál Staré radnice


Je mu čtyřicet a jeho syn je v pubertě. A on se z toho může zbláznit. Stalo se to prostě jednoho dne, kdy jeho dítě začalo práskat dveřmi, nosit špatné známky a odpovídat nanejvýš slovem: nepruď. Věda tvrdí, že jsou v tom děti nevinně, ale stejně — nic horšího než puberťáka digitálního věku pánbůh ještě nestvořil. Nutné je ovšem přiznat si, že pro stejného puberťáka není nic horšího než rodič. To bitevní pole je puberta a všichni jsou na pokraji zoufalství. V hlavní roli tu bojuje Lukáš Hejlík, kterému bylo čtyřicet.
● v roce 2019 vydalo nakladatelství Host v překladu Sáry Vybíralové
● účinkují: Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová (alternuje Věra Hollá)
Vstupné 80 Kč
Brain&Breakfast
19. března 2020, 8:30
Krajská knihovna Vysočiny, počítačová učebna KKV (přízemí Staré radnice)
Přímý přenos přednášky s hostem z pražského Impact Hubu, tentokrát s lékařem Petrem Horou, který se zaměří na potravinové alergie či analýzu genomu. V závěru programu bude prostor i pro otázky posluchačů. Živě se vysílá do desítek míst v České a Slovenské republice.
Smyslem Brain&Breakfast je nabídnout posluchačům nové obzory, vtáhnout je do příběhů, představit zkušenosti osobností z různých oborů, předat pozitivní energii a nabídnout kvalitní prostředí pro rozvoj znalostí.
Kontakt: Hana Lacinová, BBus(Hons) / lacinova@kvysociny.cz / 569 400 480