Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Krajina mýma očima

výstava


9. prosince 2019 až 19. ledna 2020
Muzeum Vysočiny Jihlava, Kavárna Muzeum, Masarykovo nám. 55


Na závěr starého roku a začátek roku nového jsme do Kavárny Muzeum připravili výstavu jihlavského fotografa Františka Štohanzla pod názvem Krajina mýma očima.
Autor je členem Fotoklubu Polná a dlouhodobě se věnuje krajinářským fotografiím. V tomto roce již absolvoval autorskou výstavu v jihlavské nemocnici a (stejně jako již řadu let) se zúčastnil tradiční fotosoutěže Photographia natura, kterou vyhlašuje Muzeum Vysočiny Jihlava. I letos má na stejnojmenné výstavě několik snímků.
Pro výstavu Krajina mýma očima připravil sérii fotografií, jež vznikly v posledních dvou letech a na několika lokalitách zaznamenávají průřez rokem - tedy od jara až do zimy a od detailu do celé krajiny.
Výstava bude v Kavárně Muzeum (na Masarykově náměstí 55 v Jihlavě) přístupná od pondělí 9. prosince 2019 až do neděle 19. ledna 2020.