Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Komentované prohlídky výstavy „ZUŠka v muzeu vol. 2.“

komentovaná prohlídka


7. a 15. ledna 2020 v 16:00 hod.
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, výstavní síň zámku pánů z Říčan


Při komentované prohlídce Vás vedoucí ateliérů výtvarného oboru ZUŠ provedou výstavou a vysvětlí Vám, jak a proč vznikaly jednotlivé práce i větší celky. Jaká témata žáci zpracovávali, jak k nim přistupovali, které výtvarné techniky volili, co je pro ně snadné a co naopak náročné. Jak probíhala spolupráce s módní návrhářkou Catarinou Noronha a co bylo pro děti největším přínosem.
úterý 7. 1. 2020 od 16:00 (!) – výstavou vás provede Mgr. Kateřina Kučerová
Zajímá Vás, jaké náměty jsou zpracovány v počítačové grafice? V jakém programu je žáci tvoří? Jak je baví, že jejich plakáty, pozvánky, novoročenky jsou použité k propagaci školních akcí? Přijďte si to poslechnout. Můžete se dozvědět i něco víc o portrétu babičky, který visí nad gaučem, nebo z čeho jsou vyrobeni ptáci v nadživotních velikostech.
středa 15. 1. 2020 od 16:00 (!) – výstavou vás provede Mgr. Hana Kašparová
Dozvíte se, jak přemýšlejí mladí výtvarníci např. nad zpracováním objektů - knih, nebo tvorbou loutek...třeba i to, že jí předcházelo setkání s uměleckým řezbářem - loutkařem. Objevíte spoustu dalších zajímavostí a inspirací, které jejich tvorbu doprovází. Když uslyšíte k jejich obrázkům příběh, začnete je vnímat jinak, lépe je pochopíte.


kontaktní osoba: Mgr. Hana Zrno Vondrů – h.vondru@muzeumpe.cz
vstupné zdarma