Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR

přednášky a workshopy


11. až 17. listopadu 2019
Muzeum Vysočiny Jihlava, Masarykovo nám. 55


Stejně jako v minulých letech se i letos připojí jihlavské muzeum k Týdnu vědy a techniky Akademie věd ČR. Tento největší vědecký festival v České republice probíhá na vědeckých pracovištích po celé zemi a zahrnuje nejrůznější přednášky, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další akce pro veřejnost napříč všemi vědeckými obory.
Letošní, již devatenáctý, ročník se uskuteční v termínu 11. – 17. listopadu 2019. Hlavním tématem budou globální hrozby a také 30. výročí sametové revoluce. V našem muzeu na toto období opět chystáme řadu programů pro školy a sérii vědeckých kaváren pro širokou veřejnost.
V pondělí nabídneme žákům a studentům škol povídání o proměnách jihlavských ulic a návštěvníkům vědecké kavárny přednášku o možných hrozbách pro naše kulturní dědictví. Úterní program pro školy i vědecká kavárna, která bude zároveň i listopadovým Science Café, bude věnován našim lesům a jejich směřování. Ve středu se žáci škol dozvědí něco o životě a smrti naší planety a v rámci vědecké kavárny bude řeč o bojištích první světové války. Ve čtvrtek bude pro školy připravena projekce dokumentárních filmů a ve vědecké kavárně proběhne přednáška o našich vědcích v exilu. Festivalové hemžení v našem muzeu uzavře páteční dopolední science show a podvečerní astronomické promítání.
Na dopolední programy je třeba se objednat, do vědeckých kaváren lze přijít bez objednání, ale je také možné zamluvit si stůl. Podrobný program je k dispozici na webových stránkách http://muzeum.ji.cz a http://www.tydenvedy.cz.