Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Sečuán očima Petra Voldána

cestopisná beseda

25. listopadu 2019, 18:00 hod.
Krajská knihovna Vysočiny, sál Staré radnice

Dlouholetý rozhlasový zpravodaj a spolupracovník ČT Ostrava Petr Voldán bude při své další cestovatelské besedě vyprávět o jedné čínské provincii – Sečuánu. Tato oblast je mj. domovem čaje, nebudou tak chybět podrobnosti o čajových rituálech i kultuře pití tohoto nápoje. Ze Sečuánu ovšem pochází i ručně tkaný brokát, kuře Kung Pao, sečuánský pepř a další originality sečuánské kuchyně. Mimochodem velice, velice pálivé… Chybět nebude ani socha největšího sedícího Buddhy na světě, návštěva jednoho ze tří největších nalezišť dinosaurů či zážitky z natáčení roztomilých „černobílých diplomatů“ – pand velkých. 
Pochopitelně toho bude ještě mnohem víc, včetně ukázek některých originálních suvenýrů z destinace, kde vznikala oblíbená cestovatelská série z dílny ČT Ostrava Postřehy odjinud. Zkrátka čeká nás „Sečuán očima Petra Voldána”.
Vstupné 50 Kč
Kontakt: Ludmila Bouchnerová / bouchnerova@kkvysociny.cz / 569 400 494