Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Muzeum na dlažbě


divadlo, komentovaná procházka


sobota 14., 21.,  28. září a 5. října 2019, vždy od 15:30 hod.
Muzeum Vysočiny Jihlava, na náměstí před muzeem


Projekt určený všem, které lákají světla a stíny minulosti a kteří rádi objevují, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí stejnými ulicemi jako my.
Pravidelně po čtyři za sebou jdoucí soboty, počínaje 14. září, se zájemci v 15:30 sejdou na náměstí před budovou Muzea Vysočiny Jihlava. Následovat bude divadelní představení, pokaždé jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik, v podání studentů SUPŠ Helenín.
Postupně tak účastníci zhlédnou příběh středověký o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu, příběh renesanční o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu, příběh barokní o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi a příběh z věku páry o pomnících, zapomnících a tramvajové trati. Po každém představení, jako již tradičně, bude následovat komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí provází Mgr. Silvie Čermáková.