Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu

výstava, vernisáž
11. října 2019 až 12. ledna 2020, vernisáž v pátek 11.10.2019 od 17:00 hod
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod , Havlíčkův dům


Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu je výstavou o životě, díle a odkazu téměř neznámého fotografa, který stojí za nejznámějšími snímky počátku a konce protektorátu v Havlíčkově Brodě. Frausův význam ovšem přesahuje krátké období druhé světové války. Pocházel z Litohoře, pobýval na Prostějovsku a první světovou válku prožil na italské frontě, kde následně vstoupil do československé domobrany. V prvních měsících existence Československa pak působil na dusné hranici s Polskem na Ostravsku. V armádě nezůstal a pokračoval v načaté kariéře fotografa – otevřel si ateliér v Příboru, poté v Duchově a po zabrání Sudet nakonec v Německém Brodě. Na Havlíčkobrodsku prožil zbytek života a skrze svůj fotoaparát zaznamenával padesátiletí místních dějin, než v polovině 80. let zemřel.
Výstavu "Otto Fraus – fotograf Havlíčkova Brodu" pořádá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod v prostorách Havlíčkova domu ve dnech 11. 10. 2019 (vernisáž od 17.00) až 12. 1. 2020.
Těšíme se na Vás