Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Letní kino a kostýmované prohlídky


filmová Vysočina


30. a 31. srpna 2019
Muzeum Vysočiny Jihlava, hrad Roštejn


Na sklonku letních prázdnin si na hradě na své přijdou milovníci pohádek a zájemci o problematiku dobového stravování. Zasvěcen jim bude zejména poslední srpnový víkend. V pátek 30. srpna cca od 19.45 se budou nádvoří promítat dvě televizní pohádky točené na Roštejně – O Radkovi a Mileně a Černá Fortuna. VSTUP JE ZDARMA!
O den později v sobotu 31. srpna bude v rámci Hradozámecké noci volně přístupná historická trasa A, kde se v jednotlivých místnostech návštěvníci budou od přítomných hradních průvodců dozvídat zajímavosti o dobovém stravování. Prohlídka bude spojena i s drobnou ochutnávkou. Začátek vstupu na trasu bude v 19.00 hod., poslední možný vstup v 21.30. Vstupné 150,- Kč plné / 100,- Kč snížené.
O zářijových víkendech pak navážeme ještě speciálnímu prohlídkami po filmových místech hradu. Na ty bude opět vstupné zdarma!