Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

VYTVOŘTE SI SVOU VLASTNÍ MOZAIKU!

workshop


neděle 11. srpna 2019 od 11:00 do 15:00
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, zámek pánů z Říčan, výstavní síň


Mozaikovým světem vás v rámci workshopu pro veřejnost provede přední česká mozaikářka MgA. Magdalena Kracík Štorkánová, PhD., absolventka pražské AVU a několika stáží na prestižních školách mozaiky v Itálii, USA a Rakousku, a pan Manfred Höhn z Mnichova, čestný člen AIMC, Mezinárodní organizace současných mozaikářů.
Oba umělci vám zprostředkují nejen vhled do současnosti i historie mozaikářství, ale především mimořádný zážitek z vytvoření vlastní mozaiky. Mozaikování je určeno pro začátečníky i pokročilé, téma i postupy se přizpůsobí vašim požadavkům. Tvořit budete moci podle vlastního návrhu, případně po konzultaci s lektorem nebo s pomocí nabídnutých vzorů. Připravíte si materiál - bude na vás, zda zvolíte kámen (oblázky, tessery, polodrahokamy, štípané barevné mramory), keramiku, sklosmalt a jeho obdoby (piastrine, sabbiati, millefiori, smalti filati), zlaté tessery, sintrované skleněné kostičky či prefabrikované skleněné materiály. Sami si pak vyberete také vám blízkou techniku, pomocí níž vytvoříte vaši vlastní mozaiku. Držíme vám při tvoření palce, ať vám vaše umělecké dílo přinese hodně radosti a potěšení!
Počet účastníků je omezen, na workshop je nutné se objednat e-mailem na h.vondru@muzeumpe.cz .
lektoři: MgA. Magdalena Kracík Štorkánová, PhD., Manfred Höhn


poplatek: 600 Kč (zahrnuje lektorské vedení, veškerý materiál a zapůjčení pomůcek, prohlídku výstavy Současná česká mozaika)
kontaktní osoba: Mgr. Hana Zrno Vondrů, 565 323 184, h.vondru@muzeumpe.cz