Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Kámenské hradohraní

hradohraní


3. až 4. srpna 2019
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, hrad Kámen


O víkendu 3. až 4. srpna 2019 se na hradě Kámen koná tradiční Kámenské hradohraní. Akce je určena především pro rodiny s dětmi a v tomto roce se uskuteční již po sedmé. Téma hradohraní je každým rokem jiné a vztahuje se vždy k důležitým historickým událostem hradu Kámen. V letošním roce se přesuneme do období mezi lety 1916-1948, kdy na hradě pobýval Antonín Fleissig, který byl posledním soukromým majitelem hradu až do vyvlastnění komunistickým režimem. Čas zde trávil především v letních měsících nebo na podzim, kdy pořádal ve zdejších lesích hony pro své přátele.
Během víkendu si návštěvníci mohou v hradním parku vyslechnout poutavé povídání sokolníka, vydovádět se na skákacím hradu nebo se od šermířů dozvědět mnoho zajímavostí o zbraních, zbroji, způsobu boje i každodenním životě rytíře ve středověku. Odvážlivci si mohou rytířskou zbroj a zbraně pod dohledem vyzkoušet. V sobotu 3. 8. od 14:00 hodin budou za příznivého počasí připraveny pro děti projížďky na koni.
V sobotu 3. 8. se v půlhodinových intervalech od 19.00 do 21.30 hodin budou konat večerní prohlídky hradu s názvem „Hrad ožívá po setmění“, které budou probíhat formou hraných scének v režii hradního kolektivu a návštěvníci nahlédnou do atmosféry 19. století. Celý večer zakončí skupina Gaja Yritis ve 22.30 hodin svou ohňovou show.