Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Telč – výstava pohlednic z produkce telčských fotoateliérů – Josefa Vávry a Anny Jiroušové

výstava


pondělí 24. června 2019 v 16 hod
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Tečl, vstupní síň telčské radnice


Výstava pohlednic ze soukromé sbírky Martina Nováka. Není to jeho první výstava a určitě ani poslední, neboť jeho sbírka je tak rozsáhlá, že do budoucna naplní ještě výstav několik.
Současná výstava je věnovaná tvorbě fotografických ateliérů Josefa Vávry, kterého starší generace pamatuje a dobře zná. V Telči působil plných 62 let a známý byl nejenom jako fotograf, ale také jako ochotník, sokol a člen pěveckého sboru Smetana.
Méně známý je fotoateliér, který provozovala Anna Jiroušová pod názvem Foto Jirouš Telč. Informace o ní jsou velmi skoupé, podle datace fotografií a pohlednic lze usuzovat, že živnost v Seminářské ulici provozovala do roku 1950.
Výstavu pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč společně s muzejním spolkem a Městem Telč a trvat bude do 31. července 2019.