Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

TRANSSIBIŘSKOU MAGISTRÁLOU

přednáška


pátek 17. května 2019 od 17:00 hod
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Třešť


Přijměte pozvání do Třeště - v prostorách třešťského muzea se 17. května od 17:00 uskuteční přednáška Milušky Mrvkové TRANSSIBIŘSKOU MAGISTRÁLOU.

„Je jí 87 let a projela desítky zemí. Zážitky z výletů zpracovává do vlastních dokumentárních filmů, kde krásné záběry doplňuje hudbou
a autorským komentářem. Řeč je o cestovatelce Milušce Mrvkové, majitelce trofeje nejstarší turistka.
Výlet na Sibiř a cestu Transsibiřskou magistrálou řadí mezi ty nejkrásnější. Když se paní Mrvková na zájezd zařazený do kategorie „adventure“ čili adrenalinový, určený fyzicky zdatným turistům přihlásila, šla se do cestovky raději rovnou ukázat, aby jí uvěřili, že na to, aby jej absolvovala, skutečně má. Nejdelší železniční trať světa měří bezmála deset tisíc kilometrů a cesta po ní z Moskvy až na Dálný Východ trvala sedmnáct dní. Vlak projížděl dvěma kontinenty, stepí, tundrou, tajgou a vystřídalo se osm časových pásem.
O tom a dalších zážitcích přijede do třešťského muzea vyprávět paní Mrvková v pátek 17. května od 17.00 hodin. Jste srdečně zváni."