Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Pavlína Jíšová & BABABAND

koncert

pátek 31. května 2019 od 18:00
Krajská knihovna Vysočiny pořádá v rámci Festivalu muzejních nocí koncert Pavlína Jíšová & BABABAND.

Rodačka z Českých Budějovic, písničkářka Pavlína Jíšová, má ve své diskografii 9 sólových alb. Její repertoár skýtá více než 150 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce.
Pavlína Jíšová vystupuje samostatně s kytarou, nejraději však v dámském triu.
Sestavu kapely BABABAND dále tvoří:
Petra „Šany“ Šanclová – akustická kytara, mandolína, elektrická kytara, flétna
Romana Tomášková – basová kytara, akustická kytara, zpěv
Pavlína Jíšová se kromě role zpěvačky, kytaristky a autorky písní věnovala propagaci hudby, nejen stylu folk, country a žánrů příbuzných. Více než jedno desetiletí tvořila hudební týdeníky Folková jíška Pavlíny Jíšové a Písničkové rozhovory pro Český rozhlas České Budějovice.
S patřičnou dávkou ženské energie zazní v programu dámské sestavy především písničky Pavlíny Jíšové, které většinou zdobí originální pojetí ženského vícehlasu. Všechny členky kapely se představí i v samostatných sólových blocích ve vlastním autorském repertoáru.
Téměř 40leté působení Jíšové na hudební scéně mapuje deváté retrospektivní album, které bylo natočeno ve výše uvedené dámské sestavě. V současnosti připravuje Jíšová desáté autorské novinkové album, které vychází letos na jaře.
Vstupné zdarma
Kontakt: Helena Valtrová / valtrova@kkvysociny.cz / 569 400 487 / m-centrum