Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Divadelní kalendář na ČERVEN 2019

divadelní kalendář


květen/červen 2019
Horácké divadlo Jihlava


DERNIÉRA
Už v sobotu 4. května v 19.00 se rozloučíme s inscenací Svatý Václav, kterou napsala současná česká dramatička Lenka Lagronová pro Československou sezónu našeho divadla a k jejíž režii jsme přizvali jednu z ikon současné slovenské divadelní scény Rastislava Balleka.
Při nákupu vstupenek na derniéru v divadelní pokladně probíhá akce 1+1.
PREMIÉRA
Poslední premiéra hlavního abonentního cyklu je zároveň druhou hrou, která vznikla v aktuální sezóně na zadání našeho divadla, komedie jihlavského autora Martina Koláře ZAHRÁDKY - premiéra 11. května 2019 v 19.00.
Veřejná generálka se odehraje 10. května v 10.00, komedii pak hrajeme po celý květen.
30 MINUT O…
O komedii Zahrádky si budeme v Divadelní kavárně na otevřené debatě povídat s tvůrci představení a tentokrát také s autorem hry Martinem Kolářem ve čtvrtek 16. května od 18.00.
ANKETA HORÁC
Tradičně s poslední premiérou abonentního cyklu sezóny vyhlašuje Horácké divadlo 27. ročník divácké ankety Horác.  Od premiéry komedie Zahrádky, tedy od 11. května až do konce června budou v divadle k dispozici anketní lístky a schránky k jejich odevzdání. Vyhlášení vítězů nás potom čeká opět v listopadu v rámci Noci divadel.
Zveme Vás k účasti v anketě, z odevzdaných hlasů se během vyhlášení výsledků losují tři výherci předplatného.
HOST
V pátek 10. května hostuje v 19.30 na malé scéně v rámci rozšiřování žánrové nabídky fyzické divadlo Debris Company s vizuálně pohybovou performancí s houslovým kvartetem Únos Európy. 
PRO DĚTI
Dalším hostem, tentokrát na velké scéně a zejména pro nejmladší generaci  bude Slovácké divadlo Uherské hradiště s divadelní podobou světoznámého příběhu Hermana Melvilla Bílá velryba, kterou v hradišťském divadle režíroval náš umělecký šéf Michal Skočovský. Pohádku uvedeme v cyklu Pohádkové neděle 16. května v 15.00 a doporučujeme ji od 9 let.
Naši pohádku O Perníčkovi na velké scéně je možné navštívit ve více termínech dopoledních představení v 10.00.
NAŠE ČINOHRA
Všechna představení muzikálu Šakalí léta – hrajeme 3., 9. a 27. května, stejně jako Škola základ života, hrajeme 15. května v 19.00, pak 20. a 22. května v 10.00,  jsou vyprodaná a zbývá pár jednotlivých vstupenek. Doporučujeme sledovat on-line vstupenky tři dny před termínem představení, kdy končí rezervace.
Na sobotu 30. května zbývají rovněž jednotlivá místa na komedii Splašené nůžky v 19.00.
Gangsterskou grotesku Václava Havla Žebrácká opera hrajeme vždy v 19.00 - 2., 14., 17. a 24. května.
NA MALÉ SCÉNĚ
V pondělí 6. května v 19,30 hrajeme nečinoherní dokument 3100°C mé krve. Je to jedna z posledních příležitostí a rozhodně poslední v této sezóně, navštívit první dokudrama, které vzniklo v našem divadle.
Ve čtvrtek 16. května v 19.30 hrajeme autorskou pohybově vizuální satirickou performanci s prvky dokudramatu o úřednické mašinérii v kultuře Barber Shop.
JAZZ
Jazzové večery v Divadelním klubu pokračují v pondělí 13. května v 19.30 koncertem výrazné zpěvačky londýnské scény Alba Plano, kterou doprovodí Quartet českých muzikantů.