Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Malování horáckých kraslic


přednáška


úterý 16. dubna 2019 od 17:00 hod
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč, obřadní síň telčské radnice


Přijměte pozvání do Telče - v úterý 16. dubna se od 17:00 v obřadní síni telčské radnice uskuteční přednáška a prezentace Hany Šmikmátorové na téma MALOVÁNÍ HORÁCKÝCH KRASLIC.
Hana Šmikmátorová pochází z Jihlavy, v současnosti žije v Telči. Jako členka folklorního souboru Vysočan v Jihlavě se naučila malovat horácké kraslice v roce 1973 na kurzu lektora a horáckého národopisného pracovníka a učitele Vratislava Bělíka.
Malování kraslic ji provází celým životem, tvoří stále nové a své dovednosti se snaží předávat dalším generacím. Od roku 2010 se pyšní titulem Mistryně - mistr lidové umělecké tvorby kraslic.
O svých zkušenostech se podělí na své přednášce a prezentaci, která se bude konat v úterý 16. dubna v 17:00 v obřadní síni telčské radnice.