Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

NA SLOVÁCKU

Výstava


7. února až 7. dubna 2019
Muzeum Vysočiny Jihlava, prostory muzejních arkád


Přijměte pozvání na výstavu, která byla zahájena 7. února 2019 v prostorách muzejních arkád. Výstava NA SLOVÁCKU představuje obrazy malířky Lenky Jurečkové. 
Její volná tvorba (oleje, akryly, monotypy, akvarely a kresby) čerpá inspiraci v živé tradici folklorního dění jihovýchodní Moravy a přilehlých částí moravsko-slovenského pomezí. Na jejích obrazech TAK ožívají lidové tance (kyjovské skočné, horňácké sedlácké, strážnické danaje, podlužácké verbuňky, dolňácké sedlcké, kopaničárské čardáše, tance z Luhačovického Zálesí či myjavské karičky) i další folklorní akce, například vlčnovská či skoronická jízda králů, fašančáři ze Strání, z Komně a z Bystřice pod Lopeníkem atd. Výstava Lenky Jurečkové byla zahájena ve čtvrtek 7. února a skončí v neděli 7. dubna 2019.