Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Obchodování se zvířaty z pohledu 21. století


přednáška


úterý 16. října 2018 od 18:00 hod
Muzeum Vysočiny Jihlava, Malovaný sál
V úterý 16. října se v Malovaném sále jihlavského muzea uskuteční další přednáška z cyklu Science Café. Téma přednášky zoologa a popularizátora přírodovědy RNDr. Evžena Kůse je Obchodování se zvířaty z pohledu 21. století. Začínáme v 18:00 - jste srdečně zváni!

Obchod se zvířaty a živočišnými produkty je starý jako lidstvo a dodnes představuje jednu z nejvýznamnějších lidských činností. Jaké jsou jeho ekonomické, morální a ochranářské dopady na volně žijící i domácí zvířata? Jak se mění pohled veřejnosti na obchodníky se zvířaty a komerčními chovateli? Lze zastavit ilegální obchod se slonovinou, rohy nosorožců, kožešinami a dalšími komoditami?


O autorovi:
Evžen Kůs je český zoolog a popularizátor přírodovědy. Dlouholetý zaměstnanec ZOO Praha, přední odborník na otázky chovu divokých zvířat v zajetí, zejména koně Převalského. Patří k nejvýznamnějším českým odborným konzultantům v oblasti přírodopisných dokumentárních filmů. Známý z mnoha pořadů České televize a Českého rozhlasu i z dalších médií.