Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Vladimír Houdek – malba


výstava

6. září až 4. listopadu 2018
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Vratislavovo náměstí 1, 592 31 Nové Město na Moravě

Horácká galerie vás zve na výstavu maleb novoměstského rodáka a držitele Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2012 Vladimíra Houdka.
Vladimír Houdek ve své tvorbě pracuje s několika vzájemně se prolínajícími tématy, která se skládají do jednoho velkého celku. Cykly obrazů jsou založeny buď na velkých, nebo naopak miniaturních formátech. Vladimíru Houdkovi jsou inspirací například kosmologické mapy z 15. a 16. století, avantgardní směry, op-art či brutalistní, kubistická i barokní architektura, která jej fascinuje svým opakováním a nekonečnem.
Vladimír Houdek se narodil v roce 1984 v Novém Městě na Moravě, původně studoval obor aranžérství a poté malbu na Akademii výtvarných umění v ateliéru Vladimíra Skrepla. V roce 2010 získal první cenu 4. ročníku Ceny kritiky za mladou malbu a v roce 2012 se stal laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého.