Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Biograf v knihovně - Piripkura

promítání filmu


pondělí 29. října 2018 v 19 hod
Krajská knihovna Vysočiny, m-centrum

Uprostřed Amazonie žijí poslední dva původní obyvatelé pralesního kmene Piripkura. Jejich nejcennějším majetkem je oheň a jejich přežití závisí na osudu džungle, kterou obývají.
Jair Candor je koordinátor projektu na ochranu deštného pralesa. Společně se štábem podniká cesty do hlubin džungle, aby se tu setkal s Pakyîem a Tamanduou – posledními členy kmene Piripkura. Těm se jako jediným podařilo přežít střet s dřevařskými firmami, které likvidují kus po kusu amazonské pralesy. Do civilizace se tato dvojice vydává pouze v případě, že jim vyhasne oheň. Film je důležitým svědectvím o tom, že uprostřed pralesa stále žijí příslušníci domorodých kmenů. Tato skutečnost totiž jako jediná legálně brání úplné devastaci zbytku amazonských pralesů.
Režie: Mariana Oliva, Renata Terra, Bruno Jorge
Země původu: Brazílie
Rok výroby: 2017
Stopáž: 81 min.
Film je pomítán v rámci projektu Promítej i ty!
Kontakt: Olga Wasserbauerová / wasserbauerova@kkvysociny.cz / 569 400 495 a Helena Valtrová / valtrova@kkvysociny.cz / 569 400 487