Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

S Mandelinou do šatlavy

prohlídka pro děti

úterý 14. srpna 2018 v 10:00 a v 15:00 hod.
Muzeum Vysočiny Pelhřimov, příspěvková organizace - Zámek pánů z Říčan, expozice vězeňství

lektorky: Mgr. Zuzana Trnková, Mgr. Hana Zrno Vondrů

Program pro děti „S Mandelinou do šatlavy“ probíhá v expozici vězeňství Muzea Vysočiny Pelhřimov. Kaple, cela, strážnice a temnice s mučírnou skrývají mnohá tajemství, která za doprovodu lektora děti rozluští. Každý účastník si odnese mimo zážitků také originální pracovní list s interaktivním obsahem.

Prohlídka se odehrává v duchu detektivní hry. Naše ubohá Mandelina je žena jednoho z vězňů. Je velmi nešťastná, jelikož neví, proč je její muž uvězněn. Vydá se na vlastní pěst do šatlavy, aby se dozvěděla podrobnosti o jeho zatčení a také o tom, jak se mu ve vězení daří. Pomozte Mandelině vypátrat, co se stalo! Hlavně žádný strach a hlavu vzhůru. Dohromady se nám to určitě podaří!

vstup: 20 Kč
časová dotace: 45 minut

Prohlídku je také možné si objednat pro skupinu od 6 dětí na telefonu 565 323 184 nebo prostřednictvím emailu: muzeum.pelhrimov@muzeumpe.cz.