Vítejte na webových stránkách Kraje Vysočina, které soustřeďují aktuální informace o kulturních akcích realizovaných příspěvkovými organizacemi zřizovanými Krajem Vysočina v oblasti kultury a dalšími vybranými subjekty, které Kraj Vysočina podporuje.

Kámenské hradohraní

víkend 4. a 5. srpna 2018
Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, příspěvkové organizace


O víkendu 4. až 5. srpna 2018 se na hradě Kámen koná tradiční Kámenské hradohraní. Akce je určena především pro rodiny s dětmi a v tomto roce se uskuteční již po šesté. Téma hradohraní je každým rokem jiné a vztahuje se vždy k důležitým historickým událostem hradu Kámen. V letošním roce se přesuneme do období mezi lety 1870-1876, kdy hrad Kámen vlastnil Raoul rytíř Dombrowski, který byl skutečným kavalírem, velice náruživým střelcem a s velkou okázalostí na kámenském panství pořádal nákladné hony. Ve své době na hradě uchovával proslulou sbírku jeleních a srnčích trofejí, údajně jednu z největších v Čechách.

V sobotu 4. 8. od 18.00 hodin se na nádvoří hradu uskuteční koncert kapely Ars Camerata, která se věnuje interpretaci historické a lidové hudby. Po koncertu se v půlhodinových intervalech budou od 19.00 do 21.00 hodin konat večerní prohlídky hradu s názvem „Hrad ožívá po setmění“. Prohlídky budou probíhat formou hraných scének v režii hradního kolektivu a návštěvníci nahlédnou do atmosféry 19. století.
Celý večer ve 22.00 hodin zakončí skupina Ožehavá záležitost svou ohňovou show.

Během víkendu si návštěvníci mohou v hradním parku vyzkoušet střelbu z luku a od šermířů se dozvědí mnoho zajímavostí o zbraních, zbroji, způsobu boje i každodenním životě rytíře ve středověku. Odvážlivci si mohou rytířskou zbroj a zbraně pod dohledem vyzkoušet.